16 maja 2020

ZOO jest ponownie otwarte!

ZOO jest ponownie otwarte!

Gdańskie ZOO jest ponownie otwarte! Zakup biletów możliwy jest wyłącznie on-line, przez stronę internetową https://bilety.zoo.gda.pl/. Ilość biletów jest ograniczona.

– Osoby, które w najbliższych dniach zdecydują się nas odwiedzić, prosimy o wyrozumiałość. Z powodu limitowania odwiedzających, którzy mogą jednocześnie przebywać na terenie naszego zoo, może zdarzyć się, że na przekroczenie bramy będzie trzeba poczekać – informuje Emilia Salach, zastępca dyrektora gdańskiego ZOO.

– Sugerujemy również, aby osoby, które zdecydują się odwiedzić nas, wybrały rower lub inny własny środek transportu – dodaje Emilia Salach.

Ze względów bezpieczeństwa jednocześnie na terenie zoo będzie mogło przebywać 500 osób. Warunkiem wejścia na teren ogrodu zoologicznego jest posiadanie zakupionego wcześniej biletu. Kasy biletowe zoo są nieczynne. Bilety można zakupić wyłącznie on-line na stronie: https://bilety.zoo.gda.pl/.

Ważność  mają także „bilety na przyszłość” będące wsparciem ZOO w czasie pandemii.

Ze względu na konieczność uniknięcia zgromadzeń wejścia na karty (np. mieszkańca, turysty, dużej rodziny) nie będą, do odwołania,  honorowane. Niezmiennie do odwiedzin bezpłatnych zapraszamy seniorów i dzieci do lat 3.

Podczas odwiedzin w zoo należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny. Należy pamiętać o zasłanianiu nosa i ust maseczką lub fragmentem odzieży. Podczas spaceru nie należy dotykać barierek. Z troski o odwiedzających, podczas wizyty w zoo możliwe będzie oglądanie zwierząt tylko na wybiegach. Zamknięte do odwołania są wszystkie pawilony, np. żyraf, ptaków, małp czy lwów, Małe ZOO oraz Park Linowy. Nieczynne są także kolejka Retro i wypożyczalnia wózeczków dla najmłodszych.

Zoo jest czynne w godzinach 9.00 -19.00, wejść można najpóźniej o godzinie 18.00.