26 lutego 2021

Konkurs plastyczny!

Konkurs plastyczny!

W dniach 8-14 marca odbywać się będzie druga edycja TygoDnia Misji Ogrodów Zoologicznych, wydarzenie to zrzesza ogrody zoologiczne z całej Polski, by wspólnie edukować i chronić ginące gatunki. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs!

„Pokaż nam wyjca czarnego. Konkurs plastyczny TygoDnia Misji ZOO”!

Celem konkursu jest podkreślenie roli ogrodów zoologicznych w ochronie ginących gatunków oraz celebrowanie narodzin w gdańskim ZOO wyjca czarnego, który jest ambasadorem obchodów Tygodnia Misji Ogrodów Zoologicznych. Narysujcie, namalujcie, naszkicujcie wyjca czarnego (technika plastyczna dowolna, format A4) i dostarczcie do ZOO Gdańsk (pocztą lub osobiście zostawiając w dyżurce ochrony, przy głównym wejściu do ZOO). 11 marca 2021 wybrane zostaną 3 zwycięskie prace (nagroda główna oraz dwie nagrody dodatkowe).  Prace przyjmujemy do 10 marca 2021 r.

Zgredek, najmłodszy w rodzinie wyjec czarny, urodził się w naszym zoo, a jego naturalne środowisko to Ameryka Południowa. Urodził się w lipcu 2020 roku, więc ma już ponad pół roku. Wyjec czarny należy do grupy zwierząt bliskich zagrożenia wyginięciem. Informacja ta jednak nie powinna uśpić naszej czujności i wrażliwości, bowiem liczebność populacji wciąż spada. Wyjcom w naturze zagraża przede wszystkim utrata siedlisk na skutek rozwoju rolnictwa, głównie pod uprawę soi. Postępująca fragmentacja lasów, w których mieszkają to również zagrożenie, które czyha na wyjce w środowisku naturalnym. Od wielu lat Gdański Ogród Zoologiczny jest azylem dla tych wyjątkowych małp, a regularne przychówki tego gatunku w gdańskim zoo zasilają jego populację.

#chronimyGINACEgatunki

Regulamin konkursu przeczytacie tu:

REGULAMIN KONKURSU » KLAUZULA DLA OSÓB PEŁNOLETNICH » KLAUZULA DLA OSÓB NIEPEŁNOLETNICH »